اعلامیه‌ها و بیانیه‌های زنان

گروه کار زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
دستگیری خیل عظیمی از زنان آزاده و دختران کم سن و سال کشورمان، نشان می دهد که جمهوری اسلامی نه تنها نمی خواهد به خواست آنان پاسخ دهند، بلکه مصمم است که هر حرکت آزادی خواهانه و حق طلبانه‌ای را سرکوب کند.
گروه کار زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
برخلاف خواست و تمایل حکومتگران که به اشکال گوناگون به اعمال خشونت علیه زنان دست‌زده‌اند، زنان کشور ما در طی چهار دهۀ گذشته نشان داده‌اند که برای رسیدن به حقوق اولیه خود از پیگیرترین اقشار جامعه‌اند.
گروه کار زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
خانم بختیارنژاد علاوه بر انتشار مقالات متعدد، سه کتاب زنان خودسوخته (گزارشی از خودسوزی زنان در ایران)، موانع درون ساختاری "ان جی او" ها در ایران و فاجعه خاموش (قتل‌های ناموسی) را در ارتباط با مسائل زنان در ایران منتشر کرد.
گروه کار زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
نجمه واحدی، هدی عمید و رضوانه محمدی هر سه با روش‌های مسالمت‌آمیز در حیطه «برابری حقوق زن و مرد» و «ترویج برابری جنسیتی» فعال بودند. هر سه آن‌ها چند روز پیش از برگزاری کارگاه آموزشی «شروط ضمن عقد» با موضوع «برابری زن و مرد در مورد ازدواج»، در منازل خود، از سوی سپاه پاسداران بازداشت ‌شده‌اند.
کمیسیون زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
خانم ستوده پیش از این، به « اقدام علیه امنیت ملی»، « تبلیغ علیه نظام» و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر متهم شده و زندانی گردیده بود. وی در تاریخ سی ام مرداد ماه امسال با انتشار نامه ای اعلام کرده بود، از آنجا که از حق انتخاب آزادانۀ وکیل برخوردار نیست، از ارائۀ هرگونه دفاعیه ای اجتناب خواهد کرد.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
جمهوری اسلامی در حالی که تحريم های اقتصادی در حال افزايش بوده و مردم کشورمان تاثيرات مخرب آن را در زندگی روزمره خود با پوست و گوشت لمس می کنند، برابعاد سرکوب افزوده و نيروهای آزاديخواه را دستگير و به گوشه زندان ها می فرستد.
سران حکومت که بعد از خيزش ديماه برای فریبکاری از حق اعتراض مردم دفاع می کردند، اکنون با چهره واقعی خود ظاهر شده و صدای اعتراض زنان را در روز ۸ مارس با خشونت سرکوب نمودند. این حکومت تنها با زبان خشونت صحبت می کند.
زنان ميهن ما در مبارزه عليه قوانين ضدزن، مردسالاری و تامين برابر حقوقی زن و مرد در صف مقدم بوده اند. اين مبارزه برای نيروهای آزاديخواه اميد و الهام بخش است و برای تاريک انديشان در حکومت جمهوری اسلامی چالش برانگيز و غير قابل تحمل.
اعلاميه مشترک
حرکتی که ویدا موحد معروف به «دختر خیابان انقلاب» آغاز کرد، همچنان از سوی زنان و مردان در حمایت از آن و در اعتراض علیه حجاب اجباری ادامه دارد. این حرکت ادامه جنبشی است که چهل سال پیش آغاز گشته است و امروز در نمادی سمبلیک خود را به معرض نمایش گذاشته است. جمهوری اسلامی با دستگیری و بالابردن وثیقه برای آزادی آنان، تلاش در سرکوب این حرکت خودانگیخته دارد. ما وظیفه خود می دانیم که از حرکت "دختران خیابان انقلاب" پشتیبانی کنیم